Köklü Geçmiş Sektörde Öncü Rol

Borusan Otomotiv İthalat,
Borusan Otomotiv Pazarlama,
Borusan Oto,
Borusan Oto Kıbrıs,
Borusan Otomotiv Premium,
BOM Motor Sporları
Borusan Oto Değerlendirme
olarak Borusan Otomotiv Grubu 7 şirketiyle premium otomobil ve motosiklet segmentinde hizmet veriyor.

7 Büyük Güç
40 Yıllık Deneyim!

Borusan Holding ve Almanya’da faaliyet gösteren GIWA Holding’in ortaklığı olan Borusan Otomotiv Grubu, 1984 yılında 47 kişilik ekibi ile BMW Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş ve 1992 yılında motosiklet tutkunlarının gözdesi BMW Motorrad’ın, 1998’de en iyi 4x4 araçların üreticisi Land Rover’ın, 2001’de küçük otomobil segmentinde fark yaratan MINI’nin ve son olarak da 2014 yılında lüks, konfor ve performansın birleşimini temsil eden Jaguar’ın katılımıyla marka yelpazesi tamamlamıştır.

Borusan Otomotiv İthalat, 40 yıldır Türkiye’de BMW, MINI ve BMW Motorrad markalarının distribütörlüğünü yürütürken, Borusan Otomotiv Pazarlama ise Jaguar ve Land Rover markalarının distribütörü olarak hizmet vermektedir.

Borusan Otomotiv Grubu, 25 Yetkili Satıcı ve 46 Yetkili Servis ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Borusan Oto ise, Borusan Otomotiv’in Türkiye’de temsil ettiği tüm markaların satış ve satış sonrası hizmetlerinde faaliyet göstererek, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisi olarak 11 tesisinde, Borusan Oto Kıbrıs ise Jaguar ve Land Rover Yetkili Satıcı ve Yetkili Servisi olarak Kuzey Kıbrıs’taki tesisinde müşterilere en iyi deneyimi sunmak odağıyla hizmet vermektedir.

Borusan Otomotiv Premium ise bir Borusan Otomotiv Grubu iştiraki olarak 2012 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmektedir ve Borusan Otomotiv’in distribütörlüğünü yaptığı BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover marka otomobillerin kiralama, finans ve kasko hizmetlerini tüm yetkili satıcılarında sunmaktadır.

Ayrıca Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından 2008 yılında kurulan ve bu süreçte 4 kıtada, 21 ülkede, 38 farklı pistte gerçekleştirilen 440’a yakın yarışta start almış ve 19 şampiyonluk kazanmış olan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bünyesinde BOM Akademi, BOM E-Team ve BOM Karting kuruluşlarını barındırmaktadır. BOM Akademi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu lisanslı eğitim kurumu olarak hizmet vermektedir. BOM E-Team, 2018 yılında yükselen e-spor endüstrisinde yer almak ve bu alanda Türkiye’yi temsil etmek amacıyla kurulmuştur. BOM Karting ise 2020 yılında motor sporlarına genç sporcular kazandırmak ve bu sporun alt yapısının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

25 Yetkili Satıcı 46 Yetkili Servis
Benzersiz Müşteri Deneyimi

2001 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren, sektöre kazandırdığı ihale süreçleri ile fark yaratan ve Türkiye’nin dört bir yanında geniş bayi ağına sahip 2. el araç ihalesinin güvenilir markası Borusan Araç İhale, 2023 yılında Borusan Oto Değerlendirme adıyla Borusan Otomotiv Grubu bünyesine dahil olmuştur. Belirlenen kriterlere uygun her marka, model ve yaşta ikinci el otomobil için kişilere ya da kurumsal firmalara Borusan Next çatısı altında hizmet verilmektedir. Borusan Next markası ile Borusan Otomotiv Grubu, nakit alımdan takasa, satıştan servise, iş ortakları vasıtasıyla finansmandan sigorta çözümlerine kadar ikinci el pazarında hayati önem taşıyan konularda kalitesini ve güvenini yansıtmaya hazırlanıyor.

Borusan Otomotiv Grubu, sektöründe yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşterilerine benzersiz deneyim, paydaşlarına sürdürülebilir değer sunmaktadır. Vizyon olarak ise premium otomobil ve motosiklet segmentinde, öncü ve tercih edilen ilk şirket olmayı belirleyen Borusan Otomotiv, stratejik hedefleri ışığında güçlü bir sinerji yaratarak katma değer odaklı iş süreçlerine imza atmaktadır.

Borusan Otomotiv Grubu, en iyi müşteri deneyimini sunmayı odağına alarak, dijital teknolojiler ile iş süreç dönüşümüne ve dijital kültür değişimine devam etmektedir. Öncü vizyonu ile sektörde dijital dönüşüm konusunu odağına almış bir şirket olarak, değişen müşteri tüketim alışkanlıkları trendlerine paralel olarak dijital taraftaki olgunluğunun avantajından faydalanmaktadır. Temsil ettiği tüm markalar için online satış platformuna sahip olması ve satış sonrası tarafındaki online uygulamaların desteklediği “temassız servis” konsepti gibi çalışmalarla fark yaratmaya devam etmektedir.

Borusan Otomotiv Grubu şirket genelindeki sürdürülebilirlik yol haritasını topluma, çevreye ve müşterilere fayda ilkesi paralelinde “Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümünde Öncü Olmak” vizyonu ile belirlemiştir.

Ayrıca; Borusan Otomotiv Grubu, çalışan ve müşteri mutluluğunu sürdürülebilirlik çalışmalarının ana odağına alarak, faaliyetlerine devam etmektedir. Bu kapsamda 2020 yılında İcra Kurulu Başkanı liderliğinde, şirketin tüm marka ve kritik fonksiyonlarında yer alan yöneticilerden oluşan Borusan Otomotiv Grubu Sürdürülebilirlik Komitesi kurulmuştur.

Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümünde Öncü Olmak

Lütfen cihazınızı dikey konumda kullanınız.